Specjaliści

Fizjoterapeutka uroginekoliczna i pediatryczna


Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia, oraz studiów podyplomowych “Zaburzenia rozwoju dziecka i możliwości interwencji”

Jestem jedyną na Śląsku instruktorką metody Low Pressure Fitness (LPF) – formy treningu mięśni core wykorzystującej specyficzne techniki oddechowe – wywodzące się z jogi. Metoda ta pomaga w pracy m.in. z endometriozą, zaburzeniach statyki narządów rodnych czy wzmożonym napięciu mięśniowym


Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w renomowanym ośrodku w podwarszawskim Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziorne oraz od 2011 prowadzę własną działalność – która zaowocowała otwarciem z Mężem wspólnego gabinetu rehabilitacji – REHA GAWRON na Śląsku w Gliwicach. Moją ogromną pasją od początku była możliwość pracy z kobietami. Zaczęło się to od pierwszych moich studiów, położnictwa, później fizjoterapii po której ukierunkowałam się na rehabilitacje dziecięcą aż do teraz, gdzie mogę połączyć te dwie swoje pasje: fizjoterapię w uroginekologii oraz fizjoterapię najmłodszych pacjentów. Obecnie spełniam się zawodowo przyjmując u siebie w gabinecie, gdzie przeprowadzam pełną diagnostykę funkcjonalną uroginekologiczną –  wykorzystaniem USG i EMG, a także przyjmuję najmłodszych pacjentów

Położna


Nazywam się Agata Gajda-Sitnik i jestem położną. Ukończyłam studia licencjackie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz studia magisterskie na Uniwersytecie Opolskim.

Za chwilę ukończę specjalizacje ginekologiczno-położniczą oraz rodzinną. Uzyskałam również tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego (CDL) oraz Certyfikowanego Doradcy Noszenia Dzieci w Chustach i Nosidłach Miękkich. Na co dzień pracuję na Sali Porodowej w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej. Wręcz nałogowo poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i kursach.





„Moim celem jest przekazywanie swojej pasji innym.
Od początku mojej pracy
skupiam się na holistycznym podejściu do kobiet
w okresie okołoporodowym oraz ich rodzin”